vize işlemleri

Bulgaristan Vizesi

İçindekiler

Bulgaristan vizesi dahil olunca vize almak dahil olunca harekete geçenler tarafından uygulanması gereken adımlar ve yapılması gereken hareketler bulunmaktadır. Bilinen her durum içine katılınca hareketlerin büyük yalnızca titizlik içerisinde tamamlanması gerekmektedir. Bunlara ek hareketler ne kadar sorunsuz şekilde tamamlanır ise vizeleri alma isteğine girmek da o kadar rahat olmaktadır. Bilinen her durum içine katılınca kapsamda atılacak her yalnızca adıma dikkat edilmesi ciddi anlamda önem taşıyan durumlar arasında yer almaktadır.

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan Schengen vizesi alma isteğine girmek konusunda akla takılması gereken yalnızca detay bulunmamaktadır. Bunlara ek gerekli bulunan hareketler gerçekleştirilir ise tabi ki vizeleri alma isteğine girmek mümkün hale gelmektedir. Bilinen her durum içine katılınca durum vize almak dahil olunca harekete geçenler dahil olunca bir yandan da geçerli olmaktadır. Bunlara ek vize alma isteğine girmek adına gerekli bulunan tüm adımlar sağlanırsa vize alma isteğine girmek elbette ki mümkün hale gelmektedir.

Bulgaristan Vize Alma Şartları Nelerdir?

Bulgaristan vize alma konusunda birtakım şartlar da yer almaktadır. Vize alma isteğine girmek adına binen her durum içine katılınca şartların elbette ki eksiksiz yalnızca biçimde sağlanıyor olması gerekmektedir. Bunlara ek tüm şartlar sağlanıyor olur ise vizelerin alınması dahil olunca gerçekleştirilmesi gerekli bulunan hareketlere geçilmektedir. Şartlardan birincisi net olarak yalnızca pasaportun bulunması olmaktadır. Bunlara ek pasaportun geçerlilik süresi bir yandan da bulunuyor ise sorunsuz biçimde vize hareketleri dahil olunca uygun olmaktadır.

Vize hareketlerinin bir yandan da vize alma isteğine girmek adına eksiksiz biçimde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bunun dahil olunca vize almak dahil olunca harekete geçenler tarafından da yapılması gereken birtakım hareketler bulunmaktadır. Elbette ki öncesinde maddi durum şartını sağlamanız gerekmektedir. Bilinen her durum içine katılınca ülkeye seyahat etmek adına gerekli bulunan vizenin alımı esnasında maddi durumların yeterli olması oldukça önem taşımaktadır.

Bulgaristan Vize İçin Gerekli Evraklar

 Bulgaristan vizesi almak konusunda tamamlanması gereken belge ve evraklar da ciddi anlamda önem taşımaktadır. Bilinen her durum içine katılınca kapsamda vize almak dahil olunca harekete geçenler dahil olunca bir yandan da hazırlanması gereken belirli evraklar yer almaktadır. Vize almak dahil olunca harekete geçenler dahil olunca bir yandan da hazırlanması gereken evraklar aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır;

 1. Pasaport
 2. Aktif banka hesabının üç aylık dökümlerine ek bulunarak 3000 TL bakiye
 3. Var ise eski pasaportların fotokopileri
 4. 18 yaşından küçüklere ebeveynden ya da yasal vasisten alınmış noter onaylı muvaffakatname
 5. İş yeri sahipleri dahil olunca faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü
 6. Finansal durumu gösteren belgeler
 7. Bulgaristan vize başvuru formu
 8. Nüfus cüzdan fotokopisi
 9. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 10. Konaklama yeri ile ilgili rezervasyon bilgileri
 11. Seyahat amacını destekleyen belgeler
 12. 000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası
 13. Biyometrik fotoğraf
 14. Ulaşım dahil olunca rezervasyon bilgileri
 15. Şoför vizesi alacaklar dahil olunca teminat yazısı, uluslararası ehliyet, C2 belgesi
 16. Vize ücretinin ödeme dekontu
 17. Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri
 18. Kamu personelleri dahil olunca görev yapılan yerden alınan yazı
 19. Öğrenciler dahil olunca öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri
 20. Denizci vizesi dahil olunca denizci cüzdanı, Türk firmasından imza sirküleri, Bulgaristan firmasından garanti yazısı
 21. Çalışanların maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet döküm belgesi
 22. Çiftçiler dahil olunca ziraat odası sicil kaydı, çiftçi belgesi

Bulgaristan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bulgaristan vize randevusu alınması hakkında gerekli hareketler vize almak dahil olunca harekete geçenler dahil olunca bir yandan da biraz karmaşık gelebilmektedir. Bunun dahil olunca vize almak dahil olunca harekete geçenler bir yandan da yalnızca danışmanlık firması seçebilirsiniz. Bilinen her durum içine katılınca bulunan hareketler dahil olunca vize almak dahil olunca harekete geçenler adına da belirli adımların eksiksiz şekilde hazırlanması önem taşımaktadır. Bilinen her durum içine katılınca kapsamda vize almak dahil olunca harekete geçenler dahil olunca randevu alınması oldukça önem taşımaktadır. Bunlara ek bunun dahil olunca seçilecek bulunan danışmanlık hizmetleri bir yandan da ciddi anlamda önem taşımaktadır.

Bulgaristan vizesi almak adına randevu hareketleri dahil olunca Sorunsuz vize Danışmanlık sıkça tercih edilmektedir. Dahil olarak bir yandan da randevu almanın yanı sıra diğer tüm vize hareketlerinin bir yandan da aşırı daha rahat yalnızca biçimde tamamlanması sağlanmaktadır. Bunun dahil olunca vize almak dahil olunca harekete geçenlerin bir yandan da gerçekleştirmeniz gereken belirli adımlar yer almaktadır. Vize almak dahil olunca harekete geçenler bir yandan da binen her durum içine katılınca kapsamda danışmanlık ile birlikte rahat yalnızca biçimde hareketlerinizi gerçekleştirme durumunu sahip edebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Ücreti Ne Kadar?

Bulgaristan vize ücreti hakkında çeşitli kaynaklar üzerinde fiyat belirlemeleri yer almaktadır. Bunlara ek binen her durum içine katılınca fiyat belirlemeleri konusunda dikkat edilmesi gereken belirli durumlar bulunmaktadır. Bilinen her durum içine katılınca vizelerin ücretleri değişiklik göstermektedir. Alınmak istenen vizelerin süreleri ve türlerine göre verilmesi gereken ücretler değişiklik göstermektedir.

Bulgaristan vize ücretleri konusunda bilgi alma isteğine girmek adına danışmanlık hizmeti alma isteğine girmek oldukça avantaj sağlamaktadır. Dahil olarak bir yandan da en net biçimde ücretlerin öğrenilmesi mümkün hale gelmektedir.

Bulgaristan Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize hareketleri hakkında vize almak dahil olunca harekete geçenler dahil olunca bir yandan da yapmanız gereken belirli durumlar bulunmaktadır. Öncelikli bulunarak binen her durum içine katılınca hareketler dahil olunca parmak izi ve biyometri fotoğraf gerekmektedir. Bunların tamamlanması durumunda binen her durum içine katılınca hareketler bir yandan da sorunsuz yalnızca biçimde tamamlanmaktadır.

Bulgaristan Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Bulgaristan vize alınması durumunda binen her durum içine katılınca vize ile birlikte gidilebilecek bulunan belirli ülkeler bulunmaktadır. Bilinen her durum içine katılınca ülkeler ise genel anlamda şu şekilde sıralanmaktadır;

 1. Almanya
 2. Avusturya
 3. Belçika
 4. Çek Cumhuriyeti
 5. Danimarka
 6. Estonya
 7. Fransa
 8. Hollanda
 9. İspanya
 10. İsveç
 11. İtalya
 12. Macaristan
 13. Letonya
 14. Litvanya
 15. Lüksemburg
 16. Malta
 17. Polonya
 18. Portekiz
 19. Slovakya
 20. Slovenya
 21. Yunanistan

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Bulgaristan Vizesi Almak

Bulgaristan vizesi almak dahil olunca vize almak dahil olunca harekete geçenler bir yandan da üçüncü ülke vatandaşı olmanız durumunda hareketlerin rahat yalnızca biçimde tamamlanmaktadır. Bilinen her durum içine katılınca kapsamda vize almak dahil olunca harekete geçenler dahil olunca aranan ek yalnızca şart bulunmaktadır. Bilinen her durum içine katılınca şart ise Türkiye içerisinde oturma izninin bulunması olmaktadır. Bunlara ek oturma izni bulunuyor ise herhangi yalnızca şekilde sorun yaşamadan diğer hareketler gerçekleştirilmektedir. Bunlara ek diğer şartlar da sağlanıyorsa ve gerekli hareketler gerçekleştirilir ise vizelerin sorunsuz şekilde alınması mümkün olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button