vize işlemleri

Fransa Vizesi

İçindekiler

Fransa vizesi alma isteğine girmek isteyen vize almak dahil olunca harekete geçenlerin bunun adına çeşitli adımları kolaylıkla yerine getirmesi gerekir. Şayet bilinen durum içine katılınca adımlar yerine getirilir ise vize almak dahil olunca harekete geçenler sorunsuz yalnızca biçime vizelerini alabilir. Gereken adımlar ardından vizelerini alan vize almak dahil olunca harekete geçenler sorun yaşamadan bilinen durum içine katılınca ülkeye seyahatlerini bir yandan da sorunsuz yalnızca şekilde gerçekleştirebilirler.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa Schengen vizesi alma isteğine girmek herkes adına basit yalnızca hareketidir. Bunlara ek bunun adına gerekli bulunan adımların eksiksiz yalnızca şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Bilinen her durum içine katılınca hareketler eksiksiz yalnızca şekilde gerçekleştirilir ise isteyen herkes vizelerini alabilir. Tabi ki vizelerini almalarının ardından da seyahatlerinin sorunsuz yalnızca şekilde tamamlanmasını sağlayabilirler.

Fransa Vize Alma Şartları Nelerdir?

Fransa vize alma konusunda gerekli bulunan birinci şey ise vize almak dahil olunca harekete geçenlerin gerekli bulunan şartları eksiksiz yalnızca şekilde tamamlamaları olur. Şayet vize almak dahil olunca harekete geçenler bilinen durum içine katılınca şartları sağlar ise sorunsuz şekilde vize alma isteğine girmek adına tamamlamaları gereken hareketlere geçebilirler. Dahil olarak bir yandan da hareketlerini bir yandan da tamamlamalarının ardından vizelerini alabilmekte ve seyahatlerini bir yandan da sorunsuz yalnızca şekilde gerçekleştirebilirler.

Vize alma şartları denildiği zaman birinci dikkat çeken şart net olarak vize almak dahil olunca harekete geçenlerin yalnızca adet pasaportlarının bulunmasıdır. Vize alma isteğine girmek adına gerekli bulunan bilinen durum içine katılınca pasaportun hangi türden olduğu önemli olmaz. Şayet pasaport içerisinde aşırı az iki adet boş sayfa varsa ve aşırı az 6 ay daha geçerlilik süresi varsa kullanılabilir. Aynı anda Fransa vizesi alabilmek adına vize almak dahil olunca harekete geçenlerin maddi ihtimallerinin da net olarak yeterli olması gerekir. Şayet maddi ihtimaller da yeterli olur ise vize almak dahil olunca harekete geçenlerin bilinen durum içine katılınca kez bir yandan da başvuru hareketlerini hem eksiksiz hem bir yandan da yanlışsız yalnızca şekilde tamamlamaları gerekir.

Fransa Vize İçin Gerekli Evraklar

 Fransa vizesi almak adına önemli şeylerden birisi bir yandan da başvuru evraklarının eksiksiz ve yanlışsız yalnızca şekilde hazırlanmış olmasıdır. Bilinen her durum içine katılınca evrakların bir yandan da net olarak oldukça titiz yalnızca şekilde hazırlanması gerekir. Şayet bütün şartlar uyuyorsa ve evraklar bir yandan da eksiksiz yalnızca şekilde tamamlanmış ise vize almak dahil olunca harekete geçenler bilinen durum içine katılınca vizelerini alabilirler. Dahil olarak bir yandan da seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bilinen her durum içine katılınca kapsamda hazırlanması gereken evrak ve evraklar ise şu şekilde belirtilir;

 1. Pasaport
 2. Aktif banka hesabının üç aylık dökümlerine ek bulunarak 3000 TL bakiye
 3. Var ise eski pasaportların fotokopileri
 4. Biometrik fotoğraf
 5. Ulaşım adına rezervasyon bilgileri
 6. Şoför vizesi alacaklar adına teminat yazısı, uluslararası ehliyet, C2 belgesi
 7. Vize ücretinin ödeme dekontu
 8. Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri
 9. 18 yaşından küçüklere ebeveynden ya da yasal vasisten alınmış noter onaylı muvaffakatname
 10. Çalışanların maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet döküm belgesi
 11. Çiftçiler adına ziraat odası sicil kaydı, çiftçi belgesi
 12. İş yeri sahipleri adına faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü
 13. Finansal durumu gösteren belgeler
 14. Fransa vize başvuru formu
 15. Nüfus cüzdan fotokopisi
 16. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 17. Konaklama yeri ile ilgili rezervasyon bilgileri
 18. Seyahat amacını destekleyen evraklar

Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Fransa vize randevusu da oldukça önemli noktalardan birisi olur. Bilinen her durum içine katılınca randevuların alınması adına vize almak dahil olunca harekete geçenler yalnızca danışmanlık ajansı ile beraber hareket etmeyi tercih edebilirler. Bilinen her durum içine katılınca kapsamda iyi yalnızca danışmanlık ajansı ile beraber çalışan vize almak dahil olunca harekete geçenler, diğer bütün hareketlerinin bir yandan da aşırı ufak yalnızca sorun dahi meydana gelmeden gerçekleşmesini sağlayabilirler.

İşlemlerini sorun yaşamadan tamamlamak isteyen vize almak dahil olunca harekete geçenler Sorunsuz vize danışmanlık ajansı ile beraber hareket etmeyi tercih edebilirler. Bilinen her durum içine katılınca ajans ile beraber hareket eden vize almak dahil olunca harekete geçenler, diğer bütün hareketlerinin bir yandan da aşırı ufak yalnızca sorun meydana gelmeden tamamlanmasını sağlayabilirler. Bilinen her durum içine katılınca sayede Fransa vizesi alabilmekte ve seyahatlerini bir yandan da sorunsuz yalnızca şekilde gerçekleştirebilirler. 

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar?

Fransa vize ücreti konusu da vize almak dahil olunca harekete geçenlerin sık yalnızca şekilde araştırdıkları ve merak ettikleri detaylar arasında bulunmaktadır. Belirtilen ücretler bilindiği gibi çeşitli durumlara göre değişiklik gösterir. Bilinen her durum içine katılınca vizelerin bir yandan da ücretlerini belirleyen faktörlerden birisi vizelerin süresi olur. Aynı anda vizelerin türleri bir yandan da ciddi anlamda önem taşıyan durumlar arasında bulunmaktadır. Bütün bilinen durum içine katılınca durumlara bakıldığı zaman Fransa vize ücretleri değişiklik gösterir.

Fransa Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Fransa vize alan vize almak dahil olunca harekete geçenler aldıkları bilinen durum içine katılınca vize ile beraber Fransa dışında farklı ülkelere bir yandan da gitme ihtimalini sahip eder. Bazı ülkelere yeniden vize almalarına gerek kalmadan gitme ihtimaline sahip olurlar. Dahil olarak bir yandan da alacakları tek yalnızca vize ile beraber seyahatlerini tam bulunarak diledikleri şekilde gerçekleştirme ihtimalini sahip edebilirler. Bilinen her durum içine katılınca kapsamda alacakları vize ile beraber gidebilecekleri ülkeler ise şu şekilde belirtilir;

 1. Macaristan
 2. Letonya
 3. Litvanya
 4. Lüksemburg
 5. Malta
 6. Polonya
 7. Portekiz
 8. Slovakya
 9. Slovenya
 10. Yunanistan
 11. Almanya
 12. Avusturya
 13. Belçika
 14. Çek Cumhuriyeti
 15. Danimarka
 16. Estonya
 17. Fransa
 18. Hollanda
 19. İspanya
 20. İsveç
 21. Fransa

Yabancı ülke Vatandaşları İçin Fransa Vizesi Almak

Fransa vizesi almak isteyen vize almak dahil olunca harekete geçenler net olarak Türk vatandaşı olmak zorunda da değillerdir. Vize almak dahil olunca harekete geçenler yabancı ülke vatandaşı olmaları durumunda da bilinen durum içine katılınca vizeleri alma ihtimaline sahip olabilirler. Bunun adına vize almak dahil olunca harekete geçenlerin ek bulunarak tek yalnızca şartı daha sağlıyor olmaları gerekir.

Şayet vize almak dahil olunca harekete geçenler Fransa seyahati yapmak isteyen yabancı ülke vatandaşı konumunda olurlar ise ek bulunarak Türkiye’de oturma izinlerinin bulunması gerekir. Bilinen her durum içine katılınca iznin bir yandan da bulunması durumunda vize almak dahil olunca harekete geçenler sorun yaşamadan vizelerini alma ihtimalini sahip eder. Şayet oturma izinleri bulunuyor ise direk bulunarak diğer şartları da sağlamaları gerekir. Bilinen her durum içine katılınca şartları da sağlamaları durumunda başvuru hareketlerini eksiksiz yalnızca biçime tamamlamaları gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button