vize işlemleri

Estonya Vizesi

İçindekiler

Estonya vizesi almayı planlayan vize almak dahil olunca harekete geçenler bilinen durum içine katılınca kapsamda gerekli adımları yerine getirir. Bilinen her durum içine katılınca adımların eksiksiz ve yanlışsız yalnızca şekilde yerine getirilmesi halinde vizelerin alınması mümkün olur. Dahil olarak bir yandan da vizelerini alan vize almak dahil olunca harekete geçenler, sorunsuz yalnızca şekilde seyahatlerini gerçekleştirme ihtimalini sahip eder. Vize almak dahil olunca harekete geçenler bilinen durum içine katılınca ülke adına seyahatlerini gerçekleştirmek istedikleri zaman vizelerini almaları gerekir. Dahil olarak aşırı ufak sorun yaşamadan seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Estonya Vizesi Nasıl Alınır?

Kişiler Estonya Schengen vizesi almayı istedikleri zaman bunun içim gerçekleştirmeleri gereken birtakım hareketler bulunmaktadır. Şayet vize almak dahil olunca harekete geçenler bilinen durum içine katılınca hareketleri eksiksiz şekilde gerçekleştirirler ise elbette ki vizelerini almaları mümkün hale gelir. Bunlara ek gerekli bulunan hareketlerin eksiksiz şekilde gerçekleştirilmemiş olması halinde vize almak dahil olunca harekete geçenlerin vizelerini alabilmeleri mümkün olmaz. Bilinen her durum içine katılınca nedenle bir yandan da vize almak dahil olunca harekete geçenlerin net olarak vize hareketleri esnasında oldukça titiz davranmaları gerekir.

Estonya Vize Alma Şartları Nelerdir?

Estonya vize alma hareketlerine geçmeden önce vize almak dahil olunca harekete geçenlerin net olarak vize alma şartlarını sağlamaları gerekir. Şayet bilinen durum içine katılınca şartlar eksiksiz yalnızca şekilde sağlanıyor ise vize almak dahil olunca harekete geçenler net olarak vize alma isteğine girmek adına yapmaları gereken hareketlere geçebilir. Bunlara ek şartların eksik olması durumunda ise vize almak dahil olunca harekete geçenlerin bilinen durum içine katılınca hareketlere geçmeleri mümkün değildir.

Estonya Vize İçin Gerekli Evraklar

 Estonya vizesi almak adına gerekli bulunan yalnızca takım evraklar bulunmaktadır. Bilinen her durum içine katılınca evrakların hem eksiksiz hem bir yandan da yanlışsız olacak yalnızca şekilde hazırlanması gerekir. Şayet bilinen durum içine katılınca şekilde hazırlanır ise vize almak dahil olunca harekete geçenler en ufak sorun yaşamadan vize hareketlerini tamamlama ihtimalini sahip edebilirler. Vizelerin alınması adına gerekli bulunan evrak ve evraklar ise şu şekilde belirtilir;

 1. Pasaport
 2. Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri
 3. Kamu personelleri adına görev yapılan yerden alınan yazı
 4. Öğrenciler adına öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri
 5. Seyahat amacını destekleyen evraklar
 6. 000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası
 7. Biyometrik fotoğraf
 8. Ulaşım adına rezervasyon bilgileri
 9. Denizci vizesi adına denizci cüzdanı, Türk firmasından imza sirküleri, Estonya firmasından garanti yazısı
 10. Çalışanların maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet döküm belgesi
 11. Çiftçiler adına ziraat odası sicil kaydı, çiftçi belgesi
 12. Aktif banka hesabının üç aylık dökümlerine ek bulunarak 3000 TL bakiye
 13. Var ise eski pasaportların fotokopileri
 14. 18 yaşından küçüklere ebeveynden ya da yasal vasisten alınmış noter onaylı muvaffakatname
 15. İş yeri sahipleri adına faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü
 16. Finansal durumu gösteren belgeler
 17. Estonya vize başvuru formu
 18. Nüfus cüzdan fotokopisi
 19. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 20. Konaklama yeri ile ilgili rezervasyon bilgileri
 21. Şoför vizesi alacaklar adına teminat yazısı, uluslararası ehliyet, C2 belgesi
 22. Vize ücretinin ödeme dekontu

Estonya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Estonya vize randevusu alınması adına yalnızca vize danışmanlık ajansı ile beraber çalışmakta da fayda bulunmaktadır. Bilinen her durum içine katılınca durum sayesinde vize almak dahil olunca harekete geçenler hareketlerinin basit yalnızca şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. Özellikle bir yandan da randevu alma süreci vize alma isteğine girmek isteyen vize almak dahil olunca harekete geçenlerin akıllarını karıştıran durumlar arasında yer almaktadır. Bunlara ek vize almak dahil olunca harekete geçenler yalnızca vize danışmanlık ajansı ile beraber ilerledikleri zaman bütün sürecin daha basit yalnızca şekilde yönetilmesini sağlamaktadır.

Bu hareketlerin sorunsuz şekilde gerçekleştirilmesi adına vize almak dahil olunca harekete geçenler Sorunsuz vize danışmanlık ajansı ile beraber hareket edebilir. Bilinen her durum içine katılınca durum sayesinde hareketleri aşırı olarak daha basit yalnızca şekilde sona erebilir. Estonya vizesi alma isteğine girmek isteyen vize almak dahil olunca harekete geçenler bütün bilinen durum içine katılınca adımları tamamladıkları zaman hareketlerini daha basit yalnızca şekilde gerçekleştirebilir.

Estonya Vize Ücreti Ne Kadar?

Estonya vize ücreti hakkında vize almak dahil olunca harekete geçenlerin akıllarında çeşitli soru işaretleri yer alabilir. Bunlara ek vize almak dahil olunca harekete geçenlerin bilinen durum içine katılınca durum hakkında da endişe duymalarına gerek bulunmaz. Tam bulunarak fiyat öğrenmek isteyen vize almak dahil olunca harekete geçenler bizlere ulaşabilirler. Dahil olarak bir yandan da net fiyat alarak akıllarında yer alan soru işaretlerini giderme ihtimalini sahip edebilirler.

Bu vizelerin ücretleri çeşitli durumlara göre değişiklik gösterir. Bilinen her durum içine katılınca durumlardan birisi vizelerin ne kadar süre adına alınacağı olur. yalnızca diğeri ise vizelerin türleri olur. Bütün bilinen durum içine katılınca durumlar dikkate alındığı zaman vize almak dahil olunca harekete geçenler bizlere ulaştıkları zaman Estonya vize ücretleri konusunda akıllarında yer alan soru işaretlerini giderebilirler.

Estonya Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Estonya vize alan vize almak dahil olunca harekete geçenler aldıkları bilinen durum içine katılınca vizeler ile beraber sadece bilinen durum içine katılınca ülkeye gitmek ile sınırlı kalmaz. Aynı anda başka ülkelere bir yandan da seyahat edebilirler. Alacakları vizelerin süreleri boyunca istedikleri gibi seyahat etme ihtimalleri bulunmaktadır. Bilinen her durum içine katılınca ülkeler ise genel anlamda şu şekilde belirtilir;

 1. İtalya
 2. Macaristan
 3. Letonya
 4. Litvanya
 5. Lüksemburg
 6. Malta
 7. Polonya
 8. Portekiz
 9. Slovakya
 10. Slovenya
 11. Yunanistan
 12. Almanya
 13. Avusturya
 14. Belçika
 15. Hollanda
 16. İspanya
 17. İsveç
 18. Çek Cumhuriyeti
 19. Danimarka
 20. Estonya
 21. Fransa

Yabancı ülke Vatandaşları İçin Estonya Vizesi Almak

Estonya vizesi almak adına vize almak dahil olunca harekete geçenler yabancı ülke vatandaşı olsalar dahi aynı hareketleri uygulamaktadır. Bunlara ek bilinen durum içine katılınca hareketlerin yanı sıra bilinen durum içine katılınca vize almak dahil olunca harekete geçenlerin dikkat etmeleri gereken önemli yalnızca nokta daha bulunmaktadır. Bilinen her durum içine katılınca nokta ise yabancı ülke vatandaşı konumunda bulunan vize almak dahil olunca harekete geçenlerin Türkiye içerisinde oturma izinlerinin bulunması olur. Bilinen her durum içine katılınca duruma dikkat edilmesi durumunda vize almak dahil olunca harekete geçenler diğer hareketleri bir yandan da gerçekleştirmelerinin ardından vizelerini alabilir.

Estonya’ya gitmek isteyen vize almak dahil olunca harekete geçenler bütün bilinen durum içine katılınca adımları yerine getirmelerinin ardından hareketlerini tamamlayabilirler. Bütün bilinen durum içine katılınca hareketlerin sona ermesi ardından vize almak dahil olunca harekete geçenler kolaylıkla seyahatlerini gerçekleştirebilir. Bunun adına vize almak dahil olunca harekete geçenlerin Türk vatandaşı olmalarına gerek bulunmaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button